http://yedinciayak.com
Başarılarımız
Anasayfa / Yazarlarımız / 24 Kasım Cumartesi İSTANBUL TJK TEKNİK ANALİZ BÜLTENİ

24 Kasım Cumartesi İSTANBUL TJK TEKNİK ANALİZ BÜLTENİ

[ A+ ] /[ A- ]

24 Kasım Cumartesi İSTANBUL TJK at yarışı programı için altılı ganyan Teknik Analiz Puanlı At Yarışı Bülteni yayınlanmıştır. Saat 21:18

Sayın üyelerimiz; dün çok detaya girmeden bahsettiğim üzere bülten editörümüz Hüseyin Naci Ünal bey ile anlaşmazlık yaşamış ve sözleşmemizi sonlandırmıştık. Şu an itibariyle aramızdaki tüm sorunlar aşılmış ve tatlıya bağlanmış olup Pazar İZMİR programıyla birlikte bülten editörlüğünü kendisi yapacak ve ayrıca istatistik çalışmalarını da paylaşacaktır. Bülteni şu an yayınlanan formatta Hüseyin bey ile birlikte hazırlayacağız. Diğer istatistik çalışmaları ise tamamen kendi insiyatifinde olacaktır. Hayırlı olmasını dilerim…

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: Sizlerin de farkettiği üzere dünkü bülten çalışmamızda puanlama sistemini değiştirmiştik ve atların sıralamasını SİTE PUANINA göre yapmıştık. Gerçekleşen sonuçları ve bültenin başarısını değerlendirdiğimizde önemli bir problem olduğunu farkettik.

TR PUANINDA yüksek puan almış olan atlar ekibimizin görüşleri doğrultusunda hazırlanan SİTE PUANINDA geri planda kalabiliyor ve alt sıralara düşebiliyor. Ancak bu safkanlar TR PUANINDA yüksek puan almış olabilirler. Bülteni bizim kişisel değerlendirmelerimizde yapabileceğimiz hatalardan yada duygusal yaklaşımlarımızdan zarar görmenizin önüne geçecek bir formatta sunmamız gerekiyordu.

Ekibimizle yaptığımız fikir alışverişleri sonucunda çözüm olarak atların sıralamalarını ORTALAMA PUANA göre yapmayı düşündük. Ancak bu durumda da GALOP PUANINDA problem yaşayabileceğimizi gördük. Zira GALOP PUANLAMA çok sağlıklı sonuç vermez. Bunun sebebi de süratli atlar galoplarında derece gerçekleştirirlerken ağırkanlı atlar iyi derece çıkartamayabilirler. Ancak ağırkanlı atlar daha güçlü olduklarından yarışlarında süratli atları geçebilirler. Yine kum pistte iyi galop yapan atlar çim pistte eksik koşabilirler ve aynı şekilde kum pistte kötü galop derecesi çıkartan atlar çimde iyi koşabilirler. Galop olayında bunlar gibi daha çok sayıda problem bulunuyor. Zira bu işin içinde olan herkesin bildiği gibi saklanan yada yanlış kayıt alınan galoplarda mevcuttur.

Neticede en sağlıklı sonucu SİTE PUANI ve TR PUANINI toplayarak alabileceğimiz konusunda edip olarak hemfikir olduk.

Bundan böyle atların bültendeki sıralaması en başa yeni ilave ettiğimiz puanlama olan SİTE PUANI ve TR PUANI toplamını belirten TOPLAM PUAN‘a göre yapılacaktır.

Ancak TOPLAM PUAN‘da GALOP PUANI‘nın dikkate alınmadığının ve ayrıca değerlendirilmesi gerektiğinin de önemle altılını çizmek istiyoruz.

Yine önemli bir ilave de atların stillerini belirten hane dışında her yarışın altına gidişat hakkındaki öngörümüzde eklenmiştir.

Bültenin açıklama bölümleri de güncellenmiş olup, bülteni en etkin şekilde kullanabilmeniz ve başarılı altılı kuponları yapabilmeniz için tavsiyelerde bulunulmuştur. Ayrıca bültenin gelişim süreci sürekli olarak devam edecektir. Ancak en faydalı puanlama sistemini bulduğumuz için bu bölüm sabit kalacaktır.

ALTILI GANYAN(6/6/4/5/3/8) : 250,13 TL 

BEŞLİ GANYAN(6/4/5/3/8) : 78,81 TL ,

DÖRTLÜ GANYAN(4/5/3/8) : 11,75 TL ,

ÜÇLÜ GANYAN(5/3/8) : 1,78 TL

Hakkında Resul Girgin

Resul Girgin www.yedinciayak.com da at yarışı yazarı ve editör...

5 yorum

  1. Sayın üyelerimiz; dün çok detaya girmeden bahsettiğim üzere bülten editörümüz Hüseyin Naci Ünal bey ile anlaşmazlık yaşamış ve sözleşmemizi sonlandırmıştık. Şu an itibariyle aramızdaki tüm sorunlar aşılmış ve tatlıya bağlanmış olup Pazar İZMİR programıyla birlikte bülten editörlüğünü kendisi yapacak ve ayrıca istatistik çalışmalarını da paylaşacaktır. Bülteni şu an yayınlanan formatta Hüseyin bey ile birlikte hazırlayacağız. Diğer istatistik çalışmaları ise tamamen kendi insiyatifinde olacaktır. Hayırlı olmasını dilerim…

  2. hüseyin beyin geri dönüşüne çok sevindim inşallah bizler için hayırlı ugurlu olur.aramıza tekrar hoşgeldin hüseyin bey….

    • HÜSEYİN NACİ ÜNAL

      Sayın bymedya; öncelikle merhaba, yaklaşımınız içinde ayrıca teşekkür ederim. Aile arasında bazen ufak tefek tatsızlıklar olabilir, bizde öyle bir şey yaşadık. Her neyse bunları artık aştık ve önümüze bakacağız. Bizim işimiz sadece başarı. Bunuda sizlere sunabilirsek, ne mutlu bizlere. Pazar programında görüşmek üzere, tekrar iyi geceler.

  3. güzel sonuçların habercisi olması dileğiyle.

Cevapla