http://yedinciayak.com
Başarılarımız
Anasayfa / Yazarlarımız / 25 Aralık Salı ADANA TJK Altılı Ganyan Tahminleri- Orçun Portakaldalı

25 Aralık Salı ADANA TJK Altılı Ganyan Tahminleri- Orçun Portakaldalı

[ A+ ] /[ A- ]

25 Aralık Salı ADANA TJK at yarışı programı için altılı ganyan tahmin ve yorumlarım yayınlanmıştır. Saat 18:03

Bugünkü Adana programında güvendiğim iki banko adayım bulunuyor ve diğer dört ayağı cazipleştirmeye çalışacağız…

ALTILI GANYAN TAHMİNİM
1.Ayak: 8,7 / 6,5
2.Ayak: 11,8,6,12 / 4,2,10,1,9
3.Ayak: 5 – SERTTAŞ
4.Ayak: 5 – FUME
5.Ayak: 8,5,7,9,2
6.Ayak: 9,10,8,6,5,3,1,4

ÖZCAN YILDIRIM ÇİFTESİ

3.AYAK:

VIVA SKEEANNO : Nedir bu kısrağın yavrularından çektiğimiz bu kadar mı zor kazanan safkanlar verir. Bir anne ve baba kim olursa olsun huylar hep anne tarafına çeken inanılmaz bir gen yapısına sahip olan kısrak.

Kimleri verdi bugüne kadar en iyi verdiği yavru AENEAS (SEA HERO-VIVA SKEEANNO) diyebiliriz. Ancak bu kısraktan doğan yavruların çoğunun 2 yaşlılıklarında koşmakta çok zorlandıklarını, koşudan önce sinir koşu içinde tempoya uyum ve  içeri dışarı yatma gibi huylarının olduğunu görmekteyiz.

Nitekim geçtiğimiz senelerde yine aynı at sahibinin atı KEMİKKIRAN (SEA HERO-VIVA SKEEANNO) Adana‘da maidenden çıkana kadar bizlere çok kupon yırttırmıştı.

Çok cüsseli atlar veren bu kısrağın yavruları mesafe istiyorlar. Tüm yavruları uzun mesafelerde inanılmaz başarılı koşmakta.

Kimden bahsediyoruz; tabiki 5-SERTTAŞ‘tan. Adana‘da yakalayabileceği en uygun grubu bulmuş durumda, yanındaki rakiplerinin çoğu henüz hazır olmayan ya da tek yarış koşmuş safkanlar.

Bugün için en cidi rakibi görünen EMİRHANBEY‘in startla birlikte liderliği almasını beklediğim bu koşuda hemen ikinciliğe girip virajda onu bastırmasını bekliyor ve sonlarda ona hakim olup koşuyu kazanmasını bekliyorum.

5-SERTTAŞ günün ilk BANKOSUDUR.

4.AYAK:

5-FUME rakiplerinden çok daha farklı görünüyor. Kış aylarında düzenli koşmasına rağmen yaz aylarında yarışlara katılmayan safkan, yine boş geçirdiği yaz mevsiminden sonra pistlere döndü ve dört yarış koştu.

İlk yarışında nefes sorununu gideremediği için etkisiz olmuştu.

Sonraki yarışında ise rahat bir birincilik yapmıştı. Hem nefes sorununu gidererek yarışmış, hem de önde boş kalmıştı. Böyle bir gidişatta beklenen oldu ve uzak farkla rahat bir yarış kazandı.

Bu koşuya baktığımda;

Bugün yine önde bomboş kalacağı uygun bir grup bulmuş durumda ve kendisiyle bir çok kez birincilik elde etmiş Ö.Yıldırım eşliğine start alıyor. En ciddi rakibi olarak, en iyi olduğu mesafe 1400-1600 olsa da DİLŞARBEYİ’ni görsem de, hem dört kilo daha avantajlı bir 5-FÜME olması hem de mesafenin bir çırpıda bitebileck kadar kısa olması dezavantajına olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca DİLŞARBEYİ’nin start öncesi titizlikleri bulunmakta ve starta girerken sorun çıkarmakta.Eğer bugün de yaparsa güç kaybedebilir. Böyle bir gidişatta ise FUME’yi yakalaması zor olur.

Sonuç olarak, önde yıpranmayacağını düşündüğüm 5-FUME’nin düzlükte bırakın rakiplerine direnmesini onlara sprint şansı bile tanımayacağını düşünüyorum.

Tüm şartların lehine olduğu bu koşuda fotoya gireceğini düşünüyorum ve günün ikinci BANKOSU olarak görüyorum..

Hakkında Resul Girgin

Resul Girgin www.yedinciayak.com da at yarışı yazarı ve editör...

Bir yorum

  1. Sayın üyelerimiz; Orçun Portakaldalı’nın 25 Aralık Salı ADANA tahminleri yayınlanmış olup diğer içeriklerimiz gece saatlerinde yayınlanacaktır…

Cevapla