http://yedinciayak.com/
Başarılarımız
Anasayfa / Haberler / Beklenen Sonuç Oldu; DREAMING Dopingli Çıktı…

Beklenen Sonuç Oldu; DREAMING Dopingli Çıktı…

[ A+ ] /[ A- ]

Henüz hiç yarış kazanamamış vasat performansa sahip bir isimken 04 Mayıs Bursa programında sihirli değnek değmişçesine muhteşem bir performansla kenter şekilde kazanan DREAMING‘in kazanmasına; tüm yarış camiası gibi bizlerde tepki göstermiştik. Daha da ilginç olanı en az 30 lira ganyanı olması gerekirken 4 lira ganyanla kazanmış olmasıydı. Bunun tek bir anlamı olabilirdi; o’da safkana muhtemelen doping verilmiş ve bunu bilen kişiler tarafından yüklü ganyan basılmış olmasıydı.

Tahmin ettiğimiz üzere beklediğimiz sonuç gerçekleşti ve DREAMING; CAFFEINE isimli doping maddesi verilerek koşturulduğu tespit edildiğinden 1 yıl süre ile yarışlardan men edildi.

Kısa bir süre önce el değiştiren safkanın normal olarak antrenörü de değişmişti. Yeni sahibi Şeref Akın üzerine kayıtlı olan tek safkan olduğu için büyük bir hefes ve heyecanla yarış camiasına yeni katılan at sahibinin böyle bir şeye bulaşması pek mantıklı gelmiyor ama birileri bir şekilde bu safkana doping maddesi vermiş ve bunu bilerekte atın üzerine ganyan oynamış. Bunun başka bir açıklaması mümkün değildir.

Sonuç olarak safkanda doping tespit edildi ve gerekli cezaya da çarptırıldı ama mağdur olan yarışseverlerin durumu her zaman olduğu gibi yine aynı. O yarışta ikinci olupta birinciliğe terfi ettirilen safkanın bulunduğu kuponlar ikramiyelerini alamadı, çünkü ikramiye kuponunda DREAMING olan yarışverlere ödendi.

Bu duruma köklü bir çözüm getirilmediği sürece mağdur olmaya devam edeceğiz. Çözümü çok zor değil aslında. Yurt dışında olduğu gibi çok hızlı sonuç veren doping test makinaları acilen hipodromlarımızdaki yerlerini almalı ve yarış programı sonuçlanmadan gerekli testler yapılarak sonuçlandırılmalıdır. Böylelikle derece değişikliğine gitmek gerekecekse; bu ikramiyeler dağıtılmadan yapılır ve birinciliğe terfi ettirilen safkanın bulunduğu kuponlar kazançlı sayılır.

DREAMING‘in kazandığı yarışta ikinci olan SAVAGE CAT isimli safkan kuponunuzda bulunuyorsa hakkınızı yasal yollardan aramanız mümkündür. Normal olarak ganyan bayiinden oynanan kuponlar atılmış veya yırtılmıştır ama TJK sanal bayiinden oynanan kuponlara hesabınızdan ulaşabileceğiniz için delil olarak yeterlidir.

Haber Editörü: Resul Girgin

Hakkında Resul Girgin

Resul Girgin www.yedinciayak.com da at yarışı yazarı ve editör...

2 yorum

  1. Hiç şaşırmadım. Bence o gün 259 Bin TL. veren altılılardan birisi de bu çirkin oyunu tezgahlayanlardandır. Organizeye görev verilse o günkü oyunları araştırarak bunları bulup kamuoyuna sergiler.

  2. doping oldğu cok aşikardı..bu kadar ucuz mu kuponu yatan insanlara bu adiliği yapabilmek.. her yarışta 40 lira ganyanla koşan at o gün 4 lrayla koşuo …yazık walla..

Cevapla